Jak probíhalo pátrání po hasiči z povodňové fotografie, prozradí fotograf Jiří Buček
Jak prožíval povodně, které postihly Moravu před 25 lety? Změnila tato katastrofa jeho přístup k životu? Jak vzpomíná na rodný dům a dětství prožité v baťovském Zlíně? Obešel se ve svém povolání fotorytce bez lupy? Podařilo se mu po dvaceti letech objevit neznámého hasiče z jedné povodňové fotografie?
Související
-
Archiv Tomáše Bíma odnesla povodeň. Přesto se směje. "Moje...
Jeho obrazy vás jako mávnutím kouzelného proutku přenesou na plovárnu, golfové hřiště nebo městskou periférii. Nikdy na nich ale nenajdete postavy, protože Tomáš Bí...
-
OBRAZEM: Když přišla ničivá voda. Povodně v roce 1997 braly lidské životy, bouraly domy i celé čtvrti
Zaplavena byla zhruba třetina Česka, nejvíce Morava a východní Čechy. Postiženo bylo 536 měst a obcí v 34 okresech, například části Otrokovic, Uherského Hradiště, Přerova a Olomouce.
-
Dva dny nevěděl, co je s jeho rodinou. Pan Šišma vzpomíná po 25 letech na tragické povodně
Petra Šišmu z Opavy povodeň před 25 lety odřízla od ženy a dětí. Dva dny bez jakýchkoliv informací trnul hrůzou, jestli je rodina v pořádku. Přes proud vody se nešlo dostat.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.