Humor a kvalita

12. duben 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Spisovatelka Slávka Kopecká vysvětlila, jak se spolupracovalo s Vlastimilem Brodským

Právě tato slova nejlépe vystihují dílo spisovatelky a nakladatelky Slávky Kopecké. Přesvědčí vás o tom v pořadu Nezatloukat.

Tolik nových titulů, autorů, zaručených bestsellerů, lákavých obálek…a těch nakladatelů! Radost pohledět! Anebo to snad radost není? Čtenář se může v takové záplavě snadno ztratit.

Ne však, pokud se zaměří na něco konkrétního. Třeba právě na známou spisovatelku, která si dva klíčové atributy své tvorby dala i do názvu svého nakladatelství.


Jako fénix z popela

Na zaniklé nakladatelství HaK si možná ještě někteří pamatujete, ale nebýt Slávky Kopecké, upadlo by v zapomnění. To by ovšem tato bývalá novinářka nesměla mít tolik optimismu a energie, aby slavnou značku neobnovila.

Kolik má dnes na svém kontě titulů? Které z nich má nejraději? A ke komu z jejích blízkých i zpovídaných ji pojí vztahy nejvřelejší? Na to vše se jí zeptala Hanka Švejnohová v pořadu Nezatloukat aneb My dva a čas.

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová