Hrůza přicházející z říše zvířat. Dva hitchcockovské fejetony

25. srpen 2015

Být sama doma a na obranu mít jen nůžky. Ubráníte se? Poslechněte si dva hororové fejetony. Jeden z pera Ludmily Lojdové a druhý z pera Petra Markova.

Čtvrcení nůžkami, solení ran a zavírání do sklenic. Rozmačkání a spálení v kamnech… Boj s pavouky a slimáky může připomínat horor. Jak ale zlikvidovat ptáky nebo srnce? Fejeton Ludmily Lojdové S Hitchcockem v zádech čte Kateřina Lojdová.

Vrabci. „Když něco sejete, sedí jich na plotě tolik, že si připadáte jak ve filmu Alfreda Hitchcocka,“ píše Petr Markov. Hororoví ptáci napadli lidi. Skutečnou hrozbu ale od nich můžete čekat jinde. A možná bude lepší stát se vrabcovrahem. Fejeton Vrabčáci rošťáci čte sám autor.

autor: rota
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová