Hořím. Dokuseriál o tom, jak pečovat a nevyhořet

„Pro maminku jsem pořád dítě. Je pro ni těžké přijmout ode mě péči. Zkušenosti z praxe se seniory mi pomáhají jen málo.“ Hořím: Příběh Dany, profesionálky, která pečuje i o svou maminku

Dana se ve zdravotnictví pohybuje celý život. Velkým pracovním i duchovním vzorem pro ni vždy byla maminka, zdravotní sestra, kterou pacienti milovali. Dnes se jejich role obrací a ani pro jednu to není jednoduché. Přijímat péči totiž může být těžší než ji dávat. „Když se snažím použít své zkušenosti z péče o seniory, řekne mi: Na mě ty poučky nezkoušej!” směje se Dana. Pro podcastovou sérii Hořím s podtitulem Jak pečovat a nevyhořet Danu vyzpovídala Simona Bagarová.

Autorka: Simona Bagarová
Kreativní producentka, dramaturgyně: Veronika Ruppert
Mistr zvuku: Jiří Benák
Technická podpora, editace: Zuzana Rejchová
Hudba: Jaroslav Pokorný
Vizuály: Lilit Lysa
Premiéra: 4. 12. 2022

Podcastová série Hořím se věnuje tématu péče. Přináší pětidílný manuál praktických rad, jak se dobře postarat o své blízké ve stáří a pět rozhovorů se špičkovými pečovateli, kteří svou práci berou jako dar a lidskost jako její podstatu. Sérií Hořím provází Simona Bagarová, zakladatelka organizace MILA, která pracuje na tom, aby bylo dobře seniorům i pečujícím.

autor: Simona Bagarová
Spustit audio

Související