Hořím. Dokuseriál o tom, jak pečovat a nevyhořet

„Maminčinu nemoc jsem si dlouho nechtěla připustit.“ Hořím: Příběh Jany, daňové poradkyně, která se během péče o maminku s Alzheimerovou nemocí stala profesionální pečovatelkou

Poslechněte si, jak se z daňové poradkyně stala po padesátce profesionální pečovatelka. A jak její život změnila zkušenost s péčí o matku s Alzheimerovou chorobou. „Maminka mě ke konci v oblečení pečovatelky už nepoznávala. Ale pro mě bylo důležité, že tam jsem s ní a můžu jí být nablízku,“ vzpomíná Jana. Pro podcastovou sérii Hořím s podtitulem Jak pečovat a nevyhořet Janu vyzpovídala Simona Bagarová.

Autorka: Simona Bagarová
Kreativní producentka, dramaturgyně: Veronika Ruppert
Mistr zvuku: Jiří Benák
Technická podpora, editace: Zuzana Rejchová
Hudba: Jaroslav Pokorný
Vizuály: Lilit Lysa
Premiéra: 27. 11. 2022

Podcastová série Hořím se věnuje tématu péče. Přináší pětidílný manuál praktických rad, jak se dobře postarat o své blízké ve stáří a pět rozhovorů se špičkovými pečovateli, kteří svou práci berou jako dar a lidskost jako její podstatu. Sérií Hořím provází Simona Bagarová, zakladatelka organizace MILA, která pracuje na tom, aby bylo dobře seniorům i pečujícím.

autor: Simona Bagarová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.