Honza Dědek by chtěl potomka. „Touha podělit se o svůj dětský svět mě láká,“ svěřuje se

12. duben 2022

„Člověk si kolem padesátky uvědomí, že už všechno nestihne. Půl století je ideální čas na to, aby si člověk napsal, co všechno by chtěl ještě stihnout,“ myslí si novinář a publicista, který nedávno oslavil kulaté narozeniny. Kam mu sahá paměť? Jakou má vzpomínku na rozhovor se zpěvačkou Alanis Morissette? Je něco, v čem ho čas změnil? Odkdy a proč má rád U2?  Uslyšíte v audiu.

„Co bych chtěl ještě stihnout? Určitě cestování. Je ještě řada míst, kam bych se rád podíval. A nějaké adrenalinové zážitky. A ty jsem k narozeninám dostal,“ prozrazuje host Terezy Kostkové.

Cédéčka a Rychlé šípy

„Je také mým přáním mít děti. Rád bych. Nemám ženu, ale přítelkyni. A ta touha tam je. Dá-li příroda, bude komu odkazovat cédéčka a knihovnu,“ usmívá se Honza Dědek.

„Chtěl bych své dítko učit lyžovat, jezdit na kole a tahat ho do přírody. Docela rád bych s ním sdílel foglarovky, objevování Stínadel a Rychlé šípy. Ta touha podělit se o svůj dětský svět a tím ho prožít ještě jednou by mě lákala.“

Oslava snů

Honza Dědek oslavil svoje padesátiny vlastním výjimečným představením v pražské Malostranské besedě. „Byl to cimrmanovský večer a měl jsem v něm vysněné hosty,“ vypráví. „Přišli Petr Brukner, Miloň Čepelka, Zdeněk Svěrák a Vojta Kotek. Sestra mi taky natočila zdravice od různých lidí. Bylo to krásné,“ pochvaluje si.

autoři: Tereza Kostková , eh

Související