Mám artikulační lenost, připouští moderátor a sportovec Roman Šebrle
„Zprávy mám rád, ale sport je mi bližší,“ konstatuje v Blízkých setkáních olympionik a dnes už i ostřílený televizní moderátor.
K moderování se Roman Šebrle dostal bez předchozích zkušeností. Třeba jak se rozmluvit ho prý naučila až Eva Jurinová. Sám dnes poctivě trénuje jazykolamy. „Zjistil jsem, že jsem měl, a asi možná mám ještě, artikulační lenost,“ usmívá se.
Začátky nebyly jednoduché a dokonce to schytával. „Kritika byla oprávněná. Dělal jsem něco, co jsem si nikdy ani nevyzkoušel. Na spoustu věcí jsem musel přijít sám v přímém přenosu. O to to bylo horší,“ vzpomíná.
Naštěstí prý aspoň rozumí většině sportů, ne jen desetiboji. „Komentoval jsem i několikrát atletiku a docela mě to bavilo.“ A jak vnímá současnou situaci? „Lepší než o koronaviru by bylo lidem říkat, jak naši závodí a přivážejí medaile,“ přibližuje své pocity Adéle Gondíkové.
Jak vzpomíná na své sportovní začátky? K čemu je sport v životě dobrý? Co pro sportovce znamená odklad olympiády? Proč se začal věnovat golfu? Co na něm je přitažlivé?
Související
-
Dcera Lucka je pro mě víc než olympijské zlato, prohlašuje Kateřina Neumannová
„Lucka výborně lyžuje, ale vytvořila si blok. Asi nechce být se mnou srovnávaná,“ popisuje úspěšná běžkyně na lyžích v pořadu Blízká setkání.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.