Honoré de Balzac: Otec Goriot

18. květen 2019

V malém penzionu se setkávají existence z okraje společnosti, v čele s mužem, který vše obětoval svým dcerám. Dramatizace slavného románu s Martinem Růžkem v titulní roli.

Logo

Ve svém rozsáhlém díle přivádí francouzský spisovatel na scénu galerii postav a postaviček. Na jejich pestrých osudech dokládá společenskou atmosféru Francie 19. století, dobu plnou rozporů, nedůvěry a intrik. Časy, kdy honba zapenězi a majetkem převážila nad hodnotami, které přináší přátelství a láska.

Balzacův román pro rozhlas zdramatizovala Zuzana Kočová. V režii Jiřího Horčičky uslyšíte Martina Růžka v titulní roli otce Goriota, Viktora Preisse jako studenta Rastignaca, Marii Vášovou jako hamižnou majitelku penzionu Vauqerovou a řadu dalších vynikajících herců.

Účinkují: Martin Růžek, Alena Vránová, Marie Vášová, Miloš Nedbal, Viktor Preiss, Miloš Hlavica, Jaroslava Pokorná, Nelly Gaierová, Pavla Maršálková, Eduard Dubský, Jana Andresíková, Ladislav Boháč, Jana Drbohlavová, Ladislav Kazda a Oldřich Janovský
Přeložila: Božena Zimová
Hudba: Josef Pech
Dramatizace: Zuzana Kočová
Dramaturgie: Jaroslava Strejčková
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1974.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

Spustit audio