Herecké historky Miroslava Donutila, Miroslava Horníčka nebo Josefa Vinkláře

26. červenec 2014

Závěrečný díl sestřihu toho nejlepšího z Toboganu s Tomášem Slámou. Zavzpomínejte s námi!

„Hezké sobotní dopoledne, začíná Tobogan.“ Těmito slovy vítal každou sobotu posluchače prvních Toboganů moderátor Tomáš Sláma. 15. června uplynulo 10 let od chvíle, kdy nás navždy opustil. Na jeho rozhlasovou práci jste mohli vzpomínat celý červenec.

Tentokrát se komik Mirek Donutil pokusí o natočení undergroundového trampského dokumentu o Rose na kolejích a Wabi Daňkovi. A zavzpomíná i na legendárního režiséra Jiřího Krejčíka.

Herec Jiří Císler přiblíží své herecké začátky, něco vtipných bonmotů a mouder přidá také Miroslav Horníček a veselo bude i s Josefem Vinklářem.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.