Gypsová dáma. Kriminální příběh ze staré Prahy s Borisem Rösnerem a Františkem Němcem

27. srpen 2023

Do světa pražské galerky i velkých a nepolapitelných podvodníků zasadil spisovatel Karel Michal děj své prózy Gypsová dáma. Ta představuje právo a spravedlnost – a s nimi si nelze beztrestně pohrávat! Poslechněte si tragikomický příběh dvou společníků, podivného advokáta a soukromého detektiva, s lehce kriminální zápletkou. V hlavních rolích Boris Rösner a František Němec.

Dramatizace: Martin Velíšek
Účinkují: František Němec, Boris Rösner, Jan Szymik, Vlasta Žehrová, Jiří Ployhar, Jiří Klem, Bohumila Dolejšová, Kateřina Fixová, Gaston Šubert, Milan Schejbal a Petr Šplíchal
Napsal: Karel Michal
Dramaturgie: Jana Paterová
Hudba: Petr Mandel
Režie: Milan Schejbal
Natočeno: 2004

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.