Georges Simenon: Maigret a případ Nahour

21. září 2019

Rudolf Hrušínský v roli legendárního komisaře rozplétá složité předivo manželského trojúhelníku. Poslouchejte do soboty 28. září 2019.

Komisař Miagret je přivolán k mrtvole Felixe Nahoura, nezvedeného syna bohatého libanonského bankéře. Postupem času dochází k rozpletení složitého přediva manželského trojúhelníku. Zjistí Maigret, že vraždila jeho manželka, její milenec nebo někdo z Nahourova služebnictva?

Účinkují: Rudolf Hrušínský st., Růžena Lysenková, Čestmír Řanda, Vlastimil Hašek, Vladimír Brabec, Jaroslav Cmíral, Ilja Racek, Otakar Brousek st., Blanka Bohdanová a Miloš Rozhoň
Překlad a dramatizace: Eliška Willigová
Dramaturg: Jaroslava Strejčková
Režie: Jiří Horčička
Natočeno v roce 1971


Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , ČRo Dvojka
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...