Gaius Julius Caesar. Génius, který změnil starověký svět

13. červenec 2021

Gaius Julius Caesar. Zřejmě neexistuje člověk, kterému by jméno tohoto římského vojevůdce nebylo povědomé. Napsal Cyril Navrátil. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Věděli jste ale, že Caesar nebyl jen dobyvatelem Vlasaté Galie, ale také výborným řečníkem? Spisovatelem, jenž měl vybroušený styl a hrál si s latinskou gramatikou, lamačem dívčích srdcí, ale také nejvyšším římským knězem, který pro následující generace změnil způsob počítání času?

Stihl se několikrát oženit. Nešlo tolik o lásku, jako o politickou moc. Nejslavnější z jeho partnerek však byla Kleopatra.

Další Příběhy z kalendáře patří slavnému českému zpěvákovi, který přebírání ocenění začal větou: Tohle jsem opravdu nečekal...

V Příbězích z kalendáře si každý všední den po 17. hodině připomínáme osobnosti, objevy a události v důležitých, ale i málo známých nebo zábavných souvislostech.

Jak můžete poslouchat? Živě, zpětně na mobilu i z počítače

Živě v rádiu na Dvojce, od pondělí do pátku po poledních zprávách. Příběhy z kalendáře můžete poslouchat i zpětně na internetu, všechny díly jsou jako podcast ke stažení. Podcast najdete na webu Dvojky nebo na audioportálu mujRozhlas, který si můžete nainstalovat i jako aplikaci.    

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.