František Novotný: Prsten od vévodkyně

Co se stane, když se bývalý příslušník StB setká s Boženou Němcovou? Tajemný příběh, ve kterém se skutečné události prolínají s fikcí. Čte Martin Finger.

V příbězích žánru fantasy jsou cesty časem, ať už do minulosti nebo budoucnosti, zcela běžné. Ovšem v románu Františka Novotného Prsten od vévodkyně se na cestu časem vydává postava velmi netypická a na první pohled nesympatická – bývalý příslušník StB.

Spisovatel František Novotný

Prostřednictvím zděděného obrazu, jehož rám má kouzelné schopnosti, se ocitá v 19. století a stává se svědkem některých zásadních událostí v životě Boženy Němcové. Tajemný příběh, ve kterém se skutečné události ze života slavné spisovatelky prolínají s fikcí a současnou realitou.

O autorovi

František Novotný (1944) vystudoval technickou kybernetiku na fakultě elektrotechnické VUT Brno. Živil se jako počítačový technik a od roku 1983 se začal věnovat sci-fi, literatuře faktu, zejména z oblasti vojenské historie, a námořnímu jachtingu, který stále aktivně provozuje.

V letech 1994 a 1997 přeplul na jachtě Atlantik a později se vydal po stopách britského spisovatele Arthura Ransoma, tvůrce slavných Vlaštovek a Amazonek. V letech 2006–2008 spolupracoval s Českou televizí jako autor a moderátor pořadu Historický magazín.

Martin Finger

Mezi jeho díla patří sbírka povídek Nešťastné přistání, šestidílný románový cyklus Valhala, romány Prsten od vévodkyně a Křižník Thor. Publikoval taky v Magazínu Fantasy & Science Fiction, v časopisu Pevnost a do roku 2005 úvahy a eseje v internetovém deníku Neviditelný pes ve vlastní rubrice Mrožoviny.

Čte: Martin Finger
Režie: Izabela Schenková
Pořad připravil: Tomáš Vlček
Hudební spolupráce: Jakub Rataj
Premiéra: 4. 2. 2020

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete na portálu mujRozhlas.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , Marina Feltlová
Spustit audio

Související