Fotograf Jan Saudek. Proč z domova odstranil zrcadla?
„Je dobré žít dlouho a přijít k rozumu, což se mi podařilo poměrně nedávno,“ říká fotograf Jan Saudek, který zanedlouho oslaví 87. narozeniny. Proč ze svého současného domova odstranil zrcadla? Jak by si ho v ideálním případě měly pamatovat vlastní děti? A kdy si přiznal, že zatímco se ve fotografii snažil říkat pravdu, ženám lhal?
Související
-
Jan Saudek: S důchodem skvěle vycházím. Dva dny
Předchází ho rozporuplné pověsti a on je nijak nepopírá. Naopak. Jan Saudek je ještě přiživuje. Tereza Kostková se v Blízkých setkáních snažila alespoň přiblížit pravdě.
-
Jan Saudek si po dvou letech konečně sáhl na Irenu Pavláskovou. Režisérka mu zase sáhla na duši
Po skončení živého vysílání pořadu Nezatloukat vyhověla po dvouleté spolupráci režisérka Irena Pavlásková prosbě Jana Saudka.
-
Sára Saudková vydala milostnou detektivku: Psala jsem jen mužskou postavu. Ženskou psal Miloš Čermák
Po první knize prý přišla psaní na chuť. Román Špína za nehty psala dokonce v tandemu s Milošem Čermákem.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.