Co dělám v rozhlase:
Vedu Archivní a programové fondy, což je - přeloženo do srozumitelného jazyka - obsahová podpora vysílání. Obhospodařujeme ohromné bohatství zvukových, písemných i fotografických dokumentů a připravujeme je pro vysílání, zajišťujeme rešerše a podklady pro moderátory i redaktory, tipujeme nová neotřelá témata, zajišťujeme katalogizaci i nákup hudby a mluveného slova, podílíme se na celorozhlasových projektech a mnohé další.
V rozhlase jsem začínal jako rešeršista, vyzkoušel si práci redakční i editorskou. Připravoval jsem pořad Svět ve 20 minutách, editoval několik speciálních projektů, z nichž některé měly následně i knižní vyústění. Mezi jinými: Svobodná a divoká 90. léta, Znovu 89, Hrdina.cz nebo Před 100 lety.
Před rozhlasem:
Studoval jsem historii na FF UK, kde jsem se věnoval především moderním světovým dějinám. Mám za sebou pár knížek jako překladatel nebo (spolu)autor. V letech 2009-11 jsem pracoval jako redaktor internetového Deníku Referendum. Působil jsem také jako vědecký pracovník Collegia Europaea - výzkumné skupiny pro dějiny evropského myšlení, kde jsem mimo jiné vedl interdisciplinární seminář pro doktorandy na FF UK.
Ve volném čase:
Sleduji (a občas komentuji) domácí i zahraniční politiku a sebezáchovně od ní utíkám na vandry do přírody. Rád cestuji po světě s batohem na zádech a očima otevřenýma. Ze sportů propadám každému, v němž se vyskytuje míč či míček, především pak fotbalu, fotbalu a fotbalu.
Všechny články
-
Toulky první republikou: Hra v míč kopaný aneb derby pražských S
Sparta a Slavia. Dva odvěcí soupeři, jejichž rivalita se utvářela během první republiky. Jak vypadalo jejich zápolení na hřišti i v zákulisí, se dozvíte v tomto dílu.
-
3. Hlad, chřipka, atentát aneb Mladá republika v nesnázích
Španělská chřipka, nezaměstnanost, hladové bouře, ale i atentát na ministerského předsedu. To byly jen některé z mnoha problémů, kterým musela nová republika čelit.
-
1. Muziky do ulic! aneb Vznik Československa
Co přesně se odehrálo během osudových říjnových dní roku 1918? Jak se podařilo vyhlásit nový stát bez krveprolití a srážek s císařskými vojáky? A kdy se přidalo Slovensko?
-
Ring volný! Historie rozhlasové sportovní reportáže se začala psát při boxerském zápase na Letné
Sportovní reportáž. Nesmírně populární fenomén rozhlasového vysílání. Jak vypadal první sportovní přenos a jak se profese sportovního reportéra vyvíjela?
-
KVÍZ: Otestujte svoje znalosti komisaře Maigreta
Pro milovníky spisovatele Georgese Simenona a jeho komisaře Maigreta jsme připravili test. 10 otázek vám nezabere ani 10 minut. Otestujte se!
-
Dušan Radovanovič: Chcete místo v Senátu? Kandidujte na prezidenta!
Také letošní senátní volby přinesly několik zajímavých informací o stavu české politiky.
-
Páteční výběr z komentářů a analýz zahraničních médií
Americké sankce proti Íránu mohou ovlivnit situaci v Afghánistánu. Indonéská Jakarta je nejrychleji se potápějícím městem na světě. Připravil Dušan Radovanovič.
-
Švýcaři budou hlasovat o zakotvení jízdy na kole do ústavy
Ve Švýcarsku se intenzivně debatuje o systémové podpoře takzvané pomalé mobility, především cyklistiky...
-
Jakarta je nejrychleji se potápějícím městem na světě
Indonéská metropole Jakarta je domovem pro deset milionů lidí. Zároveň je ale jedním z nejrychleji se potápějících měst na světě...
-
Neznámé romské koncentráky. V Liberci postavili Romové celou městskou čtvrť
Romské koncentrační tábory v Letech a Hodonínku už do povědomí Čechů pronikly. O existenci čtyř libereckých romských lágrů ví ale málokdo.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »