Důležité je správně zvolit výlet a smířit se s tím, že třeba nedojdete do cíle, radí autorka průvodců S dětmi v báglu

9. červenec 2024

Už tam budem? Otázka, která při cestách vytočí všechny rodiče. „Doporučila bych jim, aby se uklidnili a uzpůsobili trasu dětem,“ uvádí bloggerka a autorka Jana Červenková. Má ve svých knihách rady ohledně jídla na cestách? Kam s dětmi do Rakouska? Je vhodné cestovat s batolaty? Co na jejím blogu lidé najdou? Má sen, kam by se ráda podívala? Kam podnikla cestu se svojí dcerou? Podporuje ji partner v jejích aktivitách?

„Snažila jsem se děti zapojovat do plánování výletů, dávala jim vybrat a ukazovala, jak to tam vypadá. Když byly úplně malé, tak jsem jim vyrobila průkazky, kam dostávaly razítko za každý kilometr,“ vzpomíná Jana Červenková, expertka na cestování s dětmi.

Jana Červenková

„Důležité je správně zvolit výlet, aby v jeho průběhu byla i nějaká zábava a smířit se s tím, že třeba ani nedojdete do cíle. Osvědčilo se nám i to, že jsme se v režii výletů střídali. Jednou byla trasa podle nás, podruhé podle dětí.“

„Děti se vždycky nějak zabaví. My jsme tohle nikdy extrémně neřešili,“ krčí rameny Jana Červenková. „Když za mnou chodí s tím, že se nudí, tak jim říkám: Tak se nuď. To je taky dobré a možná tě něco napadne,“ uzavírá se smíchem autorka průvodců S dětmi v báglu Jana Červenková.

autoři: Michaela Maurerová , eh
Spustit audio

Související