Dlouho jsem neměla ráda svůj hlas. Když mě hráli v rádiu, vypínala jsem ho, vzpomíná Marie Rottrová

23. srpen 2023

„Objevil mě dramaturg Československého rozhlasu Ostrava František Trnka a napsal pro mě písničku s názvem Feferony. Tou jsem začínala,“ ohlíží se populární zpěvačka. Koho počítá do svých „osudových“ mužů, kteří ji pomáhali v kariéře? Sportovala někdy? Jak se dostala k uvádění televizního pořadu Divadélko pod věží? Co se jí vybaví při jménech Meky Žbirka nebo Hana Zagorová?

Marie Rottrová

„Natočila jsem tenkrát tuto píseň v ostravském rozhlase a šla na poslech, kterému se říká trestný. A něco na tom je. Zděsila jsem se svého hlasu. Úplně jsem ho nenáviděla. Říkala jsem si, že nemůžu nikdy zpívat, protože je to příšerné. Pak jsem si začala pomalu zvykat, ale dlouho jsem svůj hlas neměla ráda. Když mě hráli v rádiu, tak jsem ho vypínala,“ přiznává Marie Rottrová.

„Včera jsem se o tom bavila se synem a on mi říkal, že nejsem sama. Spousta slavných zpěváků prý nenávidí svůj hlas. Třeba Sting. Takže to byl můj případ.“

V roce 1962 se uskutečnil první ročník známé ankety Zlatý slavík. „Nikdy jsem ji nesledovala. Česká populární hudba mě nezajímala. Poslouchala jsem zahraniční věci,“ ozřejmuje zpěvačka Marie Rottrová v Blízkých setkáních.

Marie Rottrová
autoři: Martin Hrdinka , eh

Související