Dlouhé vlasy, krátký rozum? O úpravách účesů i drbech v kadeřnictví
Bujná kštice, trvalá, číro jako pankáč, nebo raději pleška? Vlasy a vousy nás při setkání s jiným člověk zaujmou hned po jeho očích. Zatímco v Česku na nás kadeřnice vezme nůžky, v Polynésii používali škebličky jako pinzetu. Jedno se ale vrací v různých koutech světa - v holičství se krom hlavy drbají hlavně drby. Uslyšíte o ondulaci po staru, kadeřnici z Nairobi i kadeřníkovi z Prahy a dozvíte se, kde si ženy své vlasy ostříhají, když ovdoví.
Člověčiny poslouchejte každý čtvrtek v 18 hodin živě, kdykoli na webu Dvojky, v aplikaci mujRozhlas nebo v podcastových aplikacích.
Související
-
Jsem kovářovic kobyla. Na svoje vlasy nemám čas, říká Petra Měchurová, držitelka kadeřnického Oscara
Jaké jsou současné trendy v kadeřnictví? „Hlavní inspirací jsou herci a celebrity. Pořád je to ale všechno možné, včetně zesvětlování,“ popisuje v Blízkých setkáních.
-
České ženy patří k nejkrásnějším. Ale trochu na to hřeší, je přesvědčený kadeřník Libor Šula
„Co se bude letos nosit? Délky na ramena, rozevláté vlnité vlasy a vrací se trvalá. Tu jsem miloval.“ Aby trvalá držela, měly by mít prý vlasy délku kolem 25 cm.
-
Absolutní novinka v léčbě alopecie, nemoci, při které může pacient přijít o vlasy, řasy i obočí
Kvůli alopecii může pacient přijít ve velmi krátkém období o všechny vlasy, řasy i obočí. O jaké onemocnění se jedná? A jak na novinkovou léčbu “dosáhnout”?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.