Divadelní Caligula Gustav Bubník

4. říjen 2014
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Divadelní opona

Rád hraje golf a skvěle dabuje Charlieho Sheena nebo Toma Cruise. Už v dětství byl zářivou filmovou hvězdou, ale toužil se stát farářem. O kom je řeč?

Gustav Bubník má k rozhlasu blízko, protože začínal v Dismanově rozhlasovém souboru. Pražskou konzervatoř studoval společně s Lukášem Vaculíkem, Ondřejem Vetchým nebo Janem Čenským.

Jeho první rolí měl být Toník v dvoudílné televizní Babičce. Nakonec z toho ale sešlo. Gustav Bubník ale z plátna ani divadelních prken nesešel a zazářil v dalších rolích.

Teď se připravuje na premiéru inscenace Caligula podle francouzského dramatika Alberta Camuse. Jaká bude? Nejen to zajímalo moderátora Aleše Cibulku.

Záznamy ostatních Toboganů najdete v iRadiu.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.