O pořadu Den s Anthropoidem

Speciální projekt Dvojky k 75. výročí atentátu na Heydricha. Interaktivní mapy po stopách parašutistů, sférické fotografie se zvukem na pomezí virtuální reality, komponované celodenní vysílání z kostela i krypty, kde Jan Kubiš a Jozef Gabčík z operace Anthropoid  i další parašutisté nakonec statečně zemřeli.

Hrdiny operace Anthropoid byli Josef Gabčík, Jan Kubiš a s nimi mnoho obyčejných, nenápadných vlastenců. Po jejich stopách putují Jiří Padevět, Pavel Šmejkal a Tomáš Černý.

Série jejich reportáží uzavře přímý přenos z krypty chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze, kde se definitivně završily osudy československých vojáků z odbojových výsadků Anthropoid, Silver A, Out Distance, Bioscope a Tin.

Komponovaný program nabídne v neděli 11. června 2017 od 9:00 do 17:00 besedu s historiky (mj. Vojtěch Šustek, Eduard Stehlík), historické záznamy z května a června 1942, vyprávění lidické ženy Jaroslavy Skleničkové nebo pietní čtení jmen téměř 300 obětí z řad spolupracovníků operace, která přinesla odstranění jednoho z nejvyšších mužů nacistické třetí říše. Připravili Martin Groman, Tomáš Černý, Martin Ulrich, Martin Hrdinka a další.

Další pořady

 • Desky, pásky, vzpomínky

  Písničky, které provázely život slavných muzikantů. Vyprávění hudební osobnosti o svém životě, inspiraci, rodině i přátelích, spoluhráčích a dalších zajímavostech.

 • Oldies jako na dlani

  Pořad nabízí pohled odjinud. Historická fakta, vztahující se k interpretům i skladbám. Informace, které jinde neuslyšíte.

 • Česká dvanáctka

  Hitparáda nových českých písniček populární hudby.

 • Tobogan

  Zábavná živě vysílaná talkshow Aleše Cibulky.