O pořadu Den s Anthropoidem

Komponované celodenní vysílání k 75. výročí atentátu na Heydricha. Reportáže z míst, kudy parašutisté Anthropoidu procházeli, i z kostela a krypty, kde nakonec statečně zemřeli. Vysílání doprovází interaktivní mapa na webu.

Hrdiny operace Anthropoid byli Josef Gabčík, Jan Kubiš a s nimi mnoho obyčejných, nenápadných vlastenců. Po jejich stopách putují Jiří Padevět, Pavel Šmejkal a Tomáš Černý.

Série jejich reportáží uzavře přímý přenos z krypty chrámu sv. Cyrila a Metoděje v Praze, kde se definitivně završily osudy československých vojáků z odbojových výsadků Anthropoid, Silver A, Out Distance, Bioscope a Tin.

Komponovaný program nabídne v neděli 11. června 2017 od 9:00 do 17:00 besedu s historiky (mj. Vojtěch Šustek, Eduard Stehlík), historické záznamy z května a června 1942, vyprávění lidické ženy Jaroslavy Skleničkové nebo pietní čtení jmen téměř 300 obětí z řad spolupracovníků operace, která přinesla odstranění jednoho z nejvyšších mužů nacistické třetí říše. Připravili Martin Groman, Tomáš Černý, Martin Ulrich, Martin Hrdinka a další.