Cesta Přeskopec

15. leden 2011

V dokumentárním cyklu Dobrá vůle se tentokrát vydáme do zapadlého kraje mezi Plasy a Dolní Bělou na severním Plzeňsku, abychom zde našli další z lidí s upřímnou snahou učinit svět lepším. Uslyšíte příběh Jany Čihákové, která se po čtyřiceti letech vrátila do svého rodiště a společně se členy občanského sdružení Přeskopec se snaží pozitivně ovlivňovat zdejší krajinu i život.

V pořadu účinkují Jana Čiháková, Jaroslav Bican, Eva Sebránková a Josef Domabyl. Dramaturgie Lenka Svobodová. Mistr zvuku Miloš Kot.

Pokud jsme vás zlákali k výletu na severní Plzeňsko do hájovny Lipovka v Lomanech, pak se vám jistě budou hodit následující informace - naučná stezka Ludvíka Očenáška je přibližně 13 kilometrů dlouhá, celá trasa vede po schůdných cestách a pěšinách a v turistické sezóně je dobře přístupná pěším i cyklistům. Pokud budete chtít navštívit i Muzeum těžby borové smoly je nejlepší se přímo telefonicky domluvit s jeho zakladatelku Janou Čihákovou (tel: 731 587 426) se kterou je možné sjednat i individuální prohlídku muzea. V zimě je ale muzeum zavřené.

Muzeum těžby borové smoly v Lomanech

O akcích pořádaných občanským sdružením Přeskopec najdete aktuální informace na internetových stránkách http://locenasek.webnode.cz.

O naučné stezce Ludvíka Očenáška se můžete dozvědět více informací na adrese http://www.plzenskykraj.kct.cz/nastezky/nsocenas.htm.

Hájovna Lipovka v Lomanech – pohled na jednu z informačních tabulí na Naučné stezce Ludvíka Očenáška, za plotem je pak Muzeum těžby borové smoly
Spustit audio