Ceny Legenda Nočního proudu získali Leona Machálková, Michal Hrůza,Turbo a další. Pusťte si záznam Galavečera

4. listopad 2021

Pusťte si záznam večera z 13. ročníku udílení hudebních cen Legenda Nočního proudu. Hudební ceny nejstarší rozhlasové diskotéky v domácím rozhlasovém éteru nazvané Legenda Nočního proudu se udílejí v sedmi kategoriích. 

Ceny 13. ročníku získali: Leona Machálková (Zpěvačka), Michal Hrůza (Zpěvák), Turbo (Skupina), Like-It (Objev roku), Pavel Sedláček (Zvláštní cena za celoživotní přínos rokenrolu). Pusťte si oba díly slavnostního večera. 

Trojí ocenění pro projekty s Karlem Gottem

Událostí roku se staly hned tři události spjaté s nejčastěji oceňovaným interpretem těchto cen Karlem Gottem. Celovečerní dokumentární film Karel, knižní autobiografie Karla Gotta Má cesta za štěstím, 2CD soundtrack k filmu Karel.

Trofeje v podobě klasického vinylového singlu převzaly režisérka filmu Olga Malířová Špátová, vydavatelka knihy a producentka filmu Ivana Gottová a ředitelka vydavatelské firmy Supraphon Iva Milerová.

Ocenění In memoriam 

Legenda Nočního proudu v kategorii In memoriam připomenula citelné ztráty pro naši hudební scénu, nedávné odchody do ráje zesnulých Dušana Vančury, Davida Stypky a Františka Nedvěda.

Čtěte také

S výjimkou Pavla Sedláčka, který onemocněl covidem, vystoupili všichni ocenění, v rámci cen In memoriam odkaz dlouholetého člena Spirituál kvintetu, zpěváka, kontrabasisty a textaře připomenul Antikvartet Dušana Vančury a dvě písně ze zpěvníku svého zesnulého tatínka, někdejšího člena Brontosaurů, Spirituál kvintetu, tandemu s bratrem Janem a posléze úspěšného sólisty, zazpíval za vlastního kytarového doprovodu Vojta Nedvěd.

U mikrofonu se vystřídali všichni moderátoři

Třináctý ročník se loni z důvodů vládních opatření v souvislosti s epidemii covidu-19 nekonal, uskutečnil se až nyní 2. listopadu 2021 od 19 hodin v přímém dvouhodinovém přenosu Dvojky.

Moderátor Martin Hrdinka

Večerem provázel Martin Hrdinka, ceny v jednotlivých kategoriích vyhlašovali jeho kolegové z Nočního proudu, který Dvojka vysílá živě noc co noc mezi 23.30 dne jednoho a druhou hodinou dne následujícího.

Postupně se na pódiu s nominačními proslovy a vyhlašováním laureátů vystřídali Jindra Eliáš, Miloš Skalka, Ilja Kučera ml., Jitka Benešová a Zdeněk Vrba.

Poprvé se ceny udílely v roce 2008

Poprvé se ceny udílely na podzim roku 2008, kdy ceremoniál hostil někdejší populární pražský bar Solidní nejistota. Ceny historicky prvního ročníku získali: Karel Gott (Kategorie Zpěvák), Jitka Zelenková (Zpěvačka), Olympic (Skupina), Tomáš Klus (Objev roku), vydavatel a producent František Rychtařík (In memoriam), Karlínské filmové léto (Zvláštní cena) a koncert k 70. narozeninám textaře a básníka Pavla Vrby v pražském Divadle Hybernia (Událost roku).

Během slavnostního večera živě vystoupili Karel Gott, Jitka Zelenková, Tomáš Klus, Lešek Semelka.

Vzpomínka na druhý ročník

Druhý ročník se odehrál v Kongresovém sále hotelu Ambassador na Václavském náměstí a od třetího ročníku hostí slavnostní večer Společenský sál pražského Paláce Žofín. 

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?