Byla jsem na pódiu, objevil se tam pan Šíp a já prohlásila: Toho si vezmu, vzpomíná Marcela Holanová

16. leden 2021

Pro Marcelu Holanovou je osudové jméno Karel. Mezi ty nejbližší patřili Karel Vágner, Karel Šíp, Karel Svoboda, Karel Gott nebo syn Karel.

Osudovou písní je pro ni duet s Karlem Gottem Čau lásko, kterou měla původně zpívat sama. „Nahrávali jsme u Karla Svobody, jel kolem Karel Gott, a když tu písničku slyšel, říkal: To by byl hezký duet. Tak mě vymazali. A dnes jsem za to ráda.“

Písničku měla s Karlem zpívat v premiéře na ledě. Těsně před natáčením si přivodila zranění na bruslích a měla sádru až do pasu. „Pamatuji si, jak mi můj manžel Karel Šíp sádru kvůli natáčení stříhal. Karel Gott neuměl bruslit, a tak se opíral o moje zraněné rameno, až mi z toho tekly slzy. Dodnes je z toho záznamu cítit, jak se oba bojíme.“

Osudoví muzikanti

Osudovou se pro Marcelu Holanovou stala skupina Faraon, kde se potkala s manželem. „Byla jsem na podiu, objevil se tam pan Šíp a já prohlásila: Toho si vezmu. A stalo se,“ směje se zpěvačka. Mezi oblíbenými interprety byli i Beatles. „Dokonce jsem si na ruku vyryla špendlíkem Ringo. Když to viděla maminka, já jich dostala!“

Byla to taky maminka, která ji svého času přihlásila do soutěže Hledáme nové talenty. „Doma jsem předtím zpívala písničky Evy Pilarové do šňůry od žehličky.“

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.