Baví mě hrát třeba hloupou herečku. Člověk to ze sebe trochu upustí, směje se Andrea Elsnerová

26. červen 2023

„Když dělám nějakou práci, chci odvést nejlepší výkon, jaký můžu podat. Sama se třeba opravuju v dabingu, i když režisér je spokojený a mlčí. Sama k sobě jsem přísná,“ přiznává herečka Andrea Elsnerová. Jakou postavu hraje nejradši a jaký dabing je pro ni nejtěžší? Má v Praze místo, kde se cítí jako doma? Jaké zvíře má nejraději? A chová se ona sama někdy jako „slepice“?

Andrea Elsnerová je jednou z protagonistek hry Yasminy Rezy Bella Figura. Jedná se hořkou komedii o pošetilé touze mít styl. „Téma vizuálního stylu je v ní ale trochu schované. To úsloví bella figura tam zazní jen v jedné větě, a to v momentě, kdy se jednomu muži kompletně hroutí život a jeho milenka mu řekne, aby – když už nic jiného – zachoval bella figura.“

„Musím zmínit, že fantastický byl režisér Lukáš Hlavica, který má talent vyhmátnout podtexty, něco hlubokého. Dokázal té hře udělat hroty, nacházel v tom ty propady a podobně,“ vzpomíná na zkoušení hry.  

Přestože sama působí velmi harmonicky a ukotveně, přichází k ní v poslední době zvláštní a neurotické postavy. Podobně tomu bylo i ve hře Bella Figura. „Tahle mi přišla jako taková zajímavá slepice. Mě ale hrozně baví hrát třeba hloupou herečku nebo nějaké takové podobné zvláštní kousky. Člověk to ze sebe trochu i upustí,“ říká se smíchem.

A jaká žena je podle ní bella figura? „Třeba Zuzana Vejvodová nebo Andrea Černá. Je jich spousta. Všechny svoje kolegyně obdivuju, jak jsou nádherné, elegantní a moudré,“ dodává v Blízkých setkáních. 

autoři: Tereza Kostková , Hok
Spustit audio

Související