Baletní podlahu a tyč mám i v obýváku. Zrcadlo tanečnice Darii Klimentové
Životní sen se jí splnil hned po konzervatoři, kdy se stala primabalerínou Národního divadla. Nabídku do zahraničí proto přijímala váhavě. Do angažmá v Čechách se ale už nevrátila. Jaké bylo její působení v Anglickém národním baletu? Jak vypadá drezura tanečnic a tanečníků? A co je pro ni důležité při práci se studenty baletu?
Zrcadlo poslouchejte každé úterý od 18:00 na Dvojce. Všechny díly potom najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.
Související
-
Miluju studovat. Jsem tak pořád na začátku a to je vzrušující, tvrdí performerka Miřenka Čechová
Je prý víc performerkou než tanečnicí. „Balet? Tato disciplína chce pokoru a dril. Já chtěla víc tvořit. Myslím, že jsem zlobila a byla nezkrotná duše,“ přiznává umělkyně.
-
Milovala bridž, balet, zatuchlou vůni archivů... a Bróďu. Osudové ženy: tanečnice Bíba Brodská
Říkali jí Bíba. Navzdory vrozené vadě se aktivně věnovala tanci, který se stal i předmětem jejího badatelského úsilí. Díky ní vznikly kompletní dějiny tuzemského baletu.
-
Je Stardance skutečnou propagací tance? Odpovídá tanečník a držitel Ceny Thálie Ondřej Vinklát
Myslí si, že balet je vyšší umění určené pouze pro vyvolené? A co plánuje dělat v tak zvané „druhé kariéře“? Moderuje Ondřej Kepka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.