Arthur Conan Doyle: Z pamětí doktora Watsona. Tři detektivky se Svatoplukem Benešem v roli Sherlocka Holmese

9. říjen 2022

V první případu nazvaném Záhada na Thorském mostě požádá senátor slavného detektiva o nalezení pachatele vraždy jeho ženy. V případu Tři Garridebové Holmes řeší záhadu trochu podivného dědictví, k jehož vyplnění je třeba tří mužů stejného příjmení. Závěrečný případ Umírající detektiv nechá neohroženého Sherlocka zahrávat si dokonce s vlastní smrtí. Holmesovi Svatopluka Beneše v této sérii sekunduje Watson Soběslava Sejka, jehož sté výročí narození připadá na 9. října 2022.

Účinkují: Soběslav Sejk, Svatopluk Beneš, Ladislav Trojan, Josef Langmiler, Václav Knop, Dagmar Čárová, Luděk Magnusek, Alois Švehlík, Otto Šimánek a Jiří Samek
Připravili: Milan Hrubeš a Ilja Kučera
Překlad: Eva Kondrysová
Zvuk: Jan Kozelka
Zvuková spolupráce: Věra Fuksová
Hudba: Jiří Váchal
Režie: Helena Vaňurová
Natočeno: v roce 1989

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo pak zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.