Antonín Petrof. Jeho jméno je téměř synonymem pro kvalitní koncertní křídlo
Antonín Petrof. Jeho jméno je téměř synonymem pro kvalitní koncertní křídlo. Jak se mu podařilo vybudovat firmu, která už za první republiky vyvážela své nástroje do celého světa? Za co mu děkoval arcivévoda František Ferdinand d´Este a jaké slavné osobnosti nástroje Petrof vlastní? O osudu Antonína Petrofa a jeho firmy si poslechněte v dalších Příbězích z kalendáře.
Další Příběhy z kalendáře poslouchejte online na webu Dvojky nebo v aplikaci mujRozhlas.
Související
-
1029. schůzka: Na počátku byl vojín a truhlář Martin Petrof, rodem z ruského Tomsku
„První předek s příjmením Petrof byl zaznamenán v Mladé Boleslavi. Zde v roce 1765 sloužil jako vojín Martin Petrof. A ten pocházel ze sibiřského Tomsku.“
-
Petrof: Co se ve Vídni naučil, v Čechách dobře prodal. Mistr klavírník se ale uměl i dobře oženit
Továrnu na výrobu klavírů v Hradci Králové založil Antonín Petrof. V poctivém řemesle a rodinné tradici dodnes pokračují jeho potomci, a to už po šest generací.
-
Mé velké přání je, aby v tradici pokračovala dál moje rodina, říká prezidentka společnosti PETROF
Do rozhlasové kavárny pozvala Lada Klokočníková jako svého hlavního pátečního hosta prezidentku společnosti Petrof Zuzanu Ceralovou Petrofovou.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.