Alan Marshall: Už zase skáču přes kaluže

24. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Už zase skáču přes kaluže

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Dramatizace slavného románu australského spisovatele, v němž autor zachytil zkušenosti ze svého dětství. Poslouchejte do soboty 21. listopadu 2020.

Účinkují: Viktor Kuzník, MikulášPřevrátil, Tereza Vilišová, Jan Grundman, Matěj Havelka, Vasil Fridrich, Robert Mikluš, Jan Vlasák, David Matásek, Zuzana Mixová, Matěj Převrátil, Tomáš Poláček, Lukáš Vejšický, Eva Hacurová, Martin Hruška, Milada Vyhnálková,Kristýna Ševčíková a Kateřina Zapletalová
Připravila: Lenka Veverková
Dramaturgie: Zuzana Vojtíšková
Překlad: Zora Wolfová
Zvuk: Radim Dlesk
Hudba: Jan Šikl
Režie: Josef Kačmarčík
Premiéra: 24. 10. 2020
Produkce: Radka Tučková a Eva Vovesná

V šesti letech onemocněl obrnou a v knize popisuje prožitky spojené s ochrnutím pohledem dítěte, které není ovlivněno předsudky a strachem dospělých. Alan svůj úděl přijímá, jak je, a
nepochybuje, že bude moci znovu dělat všechno stejně jako ostatní kluci. I když se některé objektivní skutečnosti nedají jednoduše změnit, záleží na přístupu k nim.
Díky spontánnímu optimistickému postoji a schopnosti nevzdávat se se Alanovi podaří překonat tělesný handicap. S kamarády leze na stromy, objevuje okolí a dokonce začne jezdit na koni. Vždyť od malička věděl, co bude v životě dělat: krotit divoké koně, stejně jako jeho táta.Hru zařazujeme při příležitosti světového den polia - boje proti dětské obrně.

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc ještě týden po odvysílání on-line zdarma na portálu mujRozhlas. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení nebo jako podcast na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio