Ženitba. Dana Medřická, František Filipovský a Miroslav Horníček v Gogolově slavné veselohře o nepodařených námluvách

21. leden 2023

V domě stárnoucí a vdavekchtivé Agáty se díky dohazovačce Tekle schází čtveřice svérázných nápadníků. Každý z nich bezostyšně sleduje především své vlastní zájmy. Rozehrává se partie plná velkých slov, ale i zbabělých gest a váhavá Agáta se neumí rozhodnout... Poslechněte si vynikající satirickou komedii ruského klasika o jedněch dlouho připravovaných námluvách i strachu dostat se do chomoutu. 

Agáta byla jednou z prvních velkých rozhlasových rolí Dany Medřické, jejíž 40. výročí úmrtí si 21. ledna připomínáme.

Rozhlasová úprava a dramaturgie: Dalibor Chalupa
Účinkují: Dana Medřická, Jaroslava Vacková, Ilona Hodačová, František Filipovský, František Kreuzmann, Jaroslav Seník, Miroslav Horníček, Emil Bolek, Václav Trégl, Jana Vasmutová, Bohumil Semerák
Překlad: Bohumil Mathesius
Režie: Jiří Vasmut
Natočeno: v roce 1950

KUPUJTE NA RADIOTEKA.CZ

Další hry a četby poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.