Cesta po osudu paní Edith. Přežila Terezín, Osvětim i pochod smrti. A po 50 letech znovu mluví česky
Stanislav Motl odhaluje jeden lidský osud. Příběh ženy, která se ocitla pod neskutečnou tíhou osudu. Nejprve šťastná, potom ponižovaná. A důvěrně poznala pravou tvář smrti.
Několikrát se ocitla ve stínu smrti. A několikrát jí unikla. Aby ve chvíli štěstí ze znovu nabyté svobody zjistila, že ztratila všechny své blízké. Zoufalá. Dvakrát okradená o všechen svůj majetek. Aby se opět zvedla vstříc novým nadějím.
To všechno a mnoho jiného stihla prožít jistá paní Edith. Její příběh, třebaže je příběhem smutku, dává sílu. Také víru, že člověk, pokud nechce, není nikdy poražen.
Související
-
Žít i po své smrti. Příběh spisovatelky Fanny Neudy, autorky knihy Hodiny zbožnosti
Neznaly se. Přesto je v jednom časovém okamžiku, i když v různých dobách, spojilo neobyčejně silné pouto. Pouto jedné knihy. Pro leckoho svaté, až mystické.
-
Poutník stoletím aneb Příběh Egona Morgensterna. Před nacisty utekl, skončil v gulagu
Stanislav Motl odhaluje příběh, který nelze vymyslet, ale pouze prožít. Příběh muže, kterého z vlasti vyhnala válka a on pak desítky let hledal možnost, jak se vrátit domů.
-
Přežila Osvětim, pochod smrti i pád na společenské dno. Osudové ženy: Heda Margoliová-Kovályová
Její život by vydal na hollywoodský film. Žena úspěšného muže přežila Osvětim i pochod smrti, krutou komunistickou perzekuci i pád na společenské dno.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka