Ztracený mnich z řádu Křižovníků. Kněz s duší dobrodruha, který málem rozbil Rakousko
Policisté ho považovali za nebezpečného fantoma. Netušili, že pátrají po muži, jehož život je velkým dobrodružstvím. Byl knězem, námořníkem, americkým traperem, který dokázal žít mezi indiány. Jako zvláštní vyslanec rodiny Napoleona Bonaparta projel kus světa. Především ale byl jedinečným spisovatelem, který je dodnes populární v německy mluvících zemích nebo v Severní Americe. Do konce svých dnů si chránil jedno velké tajemství – tajemství svých moravských kořenů.
Související
-
Svou roli sehrála i v době totality. Osudové ženy: Anežka Česká
Odmítla výhodný sňatek. Pomáhala těm nejchudším. Vytvořila první síť pro sociálně slabé. Její svatořečení v roce 1989 se stalo symbolem pádu komunismu.
-
Obavy mých přátel, že jsem si postavil rakev, jsou liché, uklidňuje mořeplavec
Dobrodruh a mořeplavec Rudolf Krautschneider si postavil oceánskou plachetnici. Na třímetrové lodi se chystá sám do Ameriky.
-
798. schůzka: Charles Sealsfield, anebo Karel Postl, Popice
Nejprve se musíme se vydat k začátku předminulého století k městu New Orleans, největšímu městu amerického státu Louisiana.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.