„Zranění svatební kyticí mělo dobrý konec.“ Omeletky Haliny Pawlowské o štěstí

9. prosinec 2023

V Omeletkách budeme hloubat o štěstí. Říká se „šťastný pár", „šťastná nevěsta". Když se vdávala má kamarádka, tak podle zvyku hodila do davu svých kamarádek svatební kytici. A já bych nikdy nevěřila, jak ošklivé zranění na obličeji může způsobit puget růží. Ovšem pravdou je, že potrefená kamarádka Táňa se do roka vdala. Vzala si svého ošetřujícího lékaře. O šťastných filmech bude vyprávět Vašek Šanda. Halina Pawlowská přečte povídku Jiřího Galatíka Hrdina psíčkař.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka každou sobotu a neděli po 12. hodině. Všechny díly najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.