„Ženy se často přepočítají v lásce.“ Omeletky Haliny Pawlowské

12. březen 2023

Omeletky dnes naplníme matematikou, lépe řečeno slovním spojením: umím si to spočítat. Ženy se často přepočítají v lásce. Říkají si: „Ten bude hodnej a pak je to padouch. Ten mě bude milovat, bude mi věrnej až do smrti a on jim pak zahne s celým sídlištěm.“ Dozvíte se, co si umí spočítat Vašek Šanda. Uslyšíte povídku Heleny Steinerové Ztracena v poli, aneb nevím kudy kam. Halina Pawlowská přečte povídku Chytré ženy neletí, a přidá recept na špenátové palačinky plněné houbami.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.