„Ženy se často přepočítají v lásce.“ Omeletky Haliny Pawlowské

12. březen 2023

Omeletky dnes naplníme matematikou, lépe řečeno slovním spojením: umím si to spočítat. Ženy se často přepočítají v lásce. Říkají si: „Ten bude hodnej a pak je to padouch. Ten mě bude milovat, bude mi věrnej až do smrti a on jim pak zahne s celým sídlištěm.“ Dozvíte se, co si umí spočítat Vašek Šanda. Uslyšíte povídku Heleny Steinerové Ztracena v poli, aneb nevím kudy kam. Halina Pawlowská přečte povídku Chytré ženy neletí, a přidá recept na špenátové palačinky plněné houbami.

Show Haliny Pawlowské Omeletky poslouchejte v premiéře ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky každou sobotu a neděli po 12. hodině. Každý díl najdete na stránce pořadu zdarma. Omeletky můžete poslouchat i v aplikaci mujRozhlas, kterou lze stáhnout do mobilu.  

Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...