Žena na mně nemá ráda, že jsem čím dál pohodlnější, svěřuje se spisovatel Patrik Hartl

22. listopad 2023

„S každou novou knihou přemýšlím, že zruším křest. Ale lidi se tam cítí dobře a jediný, kdo se tam dobře necítí, jsem já, protože se stydím,“ přiznává v Blízkých setkáních. Jaký je podle něj rozdíl mezi ženským a mužským myšlením? Je jeho humor provokativní? Proč odjíždí na Vánoce s rodinou pryč? A proč nemá rád pohádky?

Patrik Hartl se prý cítí dobře, když je v pozadí událostí. „Já jako Patrik toužím po bezvýznamnosti. Aby si mně ve společnosti nikdo nevšímal, a to se mi na křtu mé knihy nemůže podařit,“ uvažuje.

Patrik Hartl

„Snažím se nestárnout. Žena na mně nemá ráda, že jsem čím dál pohodlnější a odevzdávám se svým pocitům. Já vlastně chci mít klid a být sám. To jsou moje dvě mantry. Abych nestárnul a držel se světem krok, tak se musím setkávat s lidmi. Jsem rád, že je vidím, ale současně je to pro mě náročné, protože jsem plachý člověk.“

Teď Patrik Hartl píše novou knihu. „Hrozně mě to baví a mám strach, protože je to hezký příběh a já to potřebuju nepokazit. Takže na tom pracuju jako blb, protože když na tom makám, tak můžu věřit, že to bude dobré. Mělo by to být tak, že čím víc člověk píše, tím by to mělo být snadnější, ale u mě je to naopak,“ uzavírá spisovatel.

autoři: Adéla Gondíková , eh

Související