Zelená země. Pohádka o ztraceném hrnku, ve kterém žije indiánský kmen

9. duben 2023

Vyprávění, které se točí taky kolem toho, co se může stát, když se vám při svačině zakutálí sušenka, čte Kajetán Písařovic. Kdo je tajemný Čijékičijapi? Jak se jmenuje tajemná zelená hromádka, která mluví? Proč indiánům vyschly všechny prameny vody? Na jakém dopravním prostředku Matěj odletí? Jak bude celé toto dobrodružství pokračovat? Dozvíte se v Hajajovi.

Čte: Kajetán Písařovic
Napsala: Kateřina Součková
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Petr Mančal
Natočeno: 2016

Další čtené pohádky na dobrou noc poslouchejte živě na Dvojce a po odvysílání ještě po dobu čtyř týdnů online – na webu dvojka.rozhlas.cz nebo v aplikaci mujRozhlas. Rozhlasové hry i audioknihy jsou k poslechu zdarma, není možné je stáhnout. Některé tituly najdete v prodeji na CD nebo ke stažení v mp3 na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.