Zdeňka Psůtková: Růže z Bertramky
Komorní hra plná cituplné hudby i vztahů o přátelství W. A. Mozarta s manžely Duškovými. S Gabrielou Vránovou, Martinem Stropnickým a Luďkem Munzarem v hlavních rolích.
Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.
„Moji Pražané mi rozumějí!“ prohlásil po závratném úspěchu Dona Giovanniho v říjnu 1787 Wolfgang Amadeus Mozart. K těm, kdo byli přípravám premiéry nejblíže, patřili manželé Duškovi, v jejichž vile Bertramka Mozart své dílo dokončoval. Komorní hra Zdeňky Psůtkové přibližuje nejen zrod nesmrtelné opery, ale také výjimečného přátelství, které vyrostlo mezi Mozartem a pěvkyní Josefínou Duškovou.
Účinkují: Martin Stropnický, Gabriela Vránová, Luděk Munzar, Soňa Dvořáková, Ladislav Frej, Jiří Adamíra, Viola Zinková, Vlastimil Fišar, Ljuba Krbová, Libuše Švormová, Julie Jurištová, Petr Oliva, Jiří Koutný, Milan Neděla, Josef Bláha, Jorga Kotrbová, Otto Lackovič, Ferdinand Krůta, Artur Šviha, Hana Kofránková a Jitka Soběhartová
Režie: Hana Kofránková
Hudební improvizace: Jaroslav Přibyl
Dramaturg: Josef Hlavnička
Natočeno v roce 1987.
Související
-
600. schůzka: Náš Mozart
Sotva v Haagu uspořádali koncert před princem oranžským, ulehla Wolfgangova sestra Nanynka.
-
601. schůzka: Amadeus v Praze
Na této schůzce chceme pokračovat ve vyprávění o muži, k němuž se přidává běžně přívlastek "génius".
-
602. schůzka: Malý, neduživý génius
Vítáme vás na další schůzce Toulek českou minulostí, a jsme rádi, že je vás teď u přijímačů plno.
Nejnovější hry a četba
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
moderátor Jan Pokorný


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.