Zdeňka Psůtková: Růže z Bertramky

3. únor 2019

Komorní hra plná cituplné hudby i vztahů o přátelství W. A. Mozarta s manžely Duškovými. S Gabrielou Vránovou, Martinem Stropnickým a Luďkem Munzarem v hlavních rolích.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly může najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

„Moji Pražané mi rozumějí!“ prohlásil po závratném úspěchu Dona Giovanniho v říjnu 1787 Wolfgang Amadeus Mozart. K těm, kdo byli přípravám premiéry nejblíže, patřili manželé Duškovi, v jejichž vile Bertramka Mozart své dílo dokončoval. Komorní hra Zdeňky Psůtkové přibližuje nejen zrod nesmrtelné opery, ale také výjimečného přátelství, které vyrostlo mezi Mozartem a pěvkyní Josefínou Duškovou.

Mozart a Betramka. Litografie V. Kubašty

Účinkují: Martin Stropnický, Gabriela Vránová, Luděk Munzar, Soňa Dvořáková, Ladislav Frej, Jiří Adamíra, Viola Zinková, Vlastimil Fišar, Ljuba Krbová, Libuše Švormová, Julie Jurištová, Petr Oliva, Jiří Koutný, Milan Neděla, Josef Bláha, Jorga Kotrbová, Otto Lackovič, Ferdinand Krůta, Artur Šviha, Hana Kofránková a Jitka Soběhartová
Režie: Hana Kofránková
Hudební improvizace: Jaroslav Přibyl
Dramaturg: Josef Hlavnička
Natočeno v roce 1987.

autor: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...