Zdeněk Jirotka: Povídky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Redaktor a spisovatel Zdeněk Jirotka

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Satirické povídky českého spisovatele a fejetonisty. K 110. výročí narození autora. Čte Jiří Lábus.

Účinkují: Jiří Lábus, Arnošt Goldflam a Pavel Soukup
Připravily: Marina Feltlová a Eva Willigová
Hudba: Petr Šplíchal
Režie: Dimitrij Dudík a Ivan Chrz
Premiéra: 6. 1. 2021

1. díl: Ani Josef Egyptský ani pan Freud. Hledá se teoretik. Tajemná zpráva. O tom, že stokrát nic umoří i tu nejtrpělivější manželku. O specifických pravidlech psaní románů pro ženy a o jednom záhadném telegramu, se kterým si nevěděl rady ani Klub hádankářů.

2. díl: Rozhovor pod sochou. Non stop jeleni. Byrokratický tanec kolem elektroměru. O střetu básníka se všední realitou, o jednom porouchaném hracím strojku a o byrokratických výmyslech, které se příčí zdravému rozumu.

3. díl: Neuvěřitelná povídka. Normovací opojení. Podle zásluhy. Co vše může napáchat nesprávné užití myslivecké hantýrky. Jak stanovit normu pro odměňování uklízeček. A proč není každé povýšení ku prospěchu.

4. díl: Pravidla se změnila

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...