Zdeněk Jirotka: Povídky

Satirické povídky českého spisovatele a fejetonisty. K 110. výročí narození autora. Čte Jiří Lábus.

Účinkují: Jiří Lábus, Arnošt Goldflam a Pavel Soukup
Připravily: Marina Feltlová a Eva Willigová
Hudba: Petr Šplíchal
Režie: Dimitrij Dudík a Ivan Chrz
Premiéra: 6. 1. 2021

1. díl: Ani Josef Egyptský ani pan Freud. Hledá se teoretik. Tajemná zpráva. O tom, že stokrát nic umoří i tu nejtrpělivější manželku. O specifických pravidlech psaní románů pro ženy a o jednom záhadném telegramu, se kterým si nevěděl rady ani Klub hádankářů.

2. díl: Rozhovor pod sochou. Non stop jeleni. Byrokratický tanec kolem elektroměru. O střetu básníka se všední realitou, o jednom porouchaném hracím strojku a o byrokratických výmyslech, které se příčí zdravému rozumu.

3. díl: Neuvěřitelná povídka. Normovací opojení. Podle zásluhy. Co vše může napáchat nesprávné užití myslivecké hantýrky. Jak stanovit normu pro odměňování uklízeček. A proč není každé povýšení ku prospěchu.

4. díl: Pravidla se změnila

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.