Zdeněk Jirotka: Povídky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy
Prodlouženo do 02. 02.
Redaktor a spisovatel Zdeněk Jirotka

Satirické povídky českého spisovatele a fejetonisty. K 110. výročí narození autora. Čte Jiří Lábus.

Účinkují: Jiří Lábus, Arnošt Goldflam a Pavel Soukup
Připravily: Marina Feltlová a Eva Willigová
Hudba: Petr Šplíchal
Režie: Dimitrij Dudík a Ivan Chrz
Premiéra: 6. 1. 2021

1. díl: Ani Josef Egyptský ani pan Freud. Hledá se teoretik. Tajemná zpráva. O tom, že stokrát nic umoří i tu nejtrpělivější manželku. O specifických pravidlech psaní románů pro ženy a o jednom záhadném telegramu, se kterým si nevěděl rady ani Klub hádankářů.

2. díl: Rozhovor pod sochou. Non stop jeleni. Byrokratický tanec kolem elektroměru. O střetu básníka se všední realitou, o jednom porouchaném hracím strojku a o byrokratických výmyslech, které se příčí zdravému rozumu.

3. díl: Neuvěřitelná povídka. Normovací opojení. Podle zásluhy. Co vše může napáchat nesprávné užití myslivecké hantýrky. Jak stanovit normu pro odměňování uklízeček. A proč není každé povýšení ku prospěchu.

4. díl: Pravidla se změnila

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová