Zažijte díky Meteoru válku s mloky

5. červenec 2014

Prázdninová soutěž o CD, komiks a knihu Karla Čapka Válka s mloky.

V Meteoru vysíláme po dobu letních prázdnin rozhlasovou dramatizaci Války s mloky z roku 1958. Hrají v ní skvělí herci Jan Pivec, František Filipovský, Rudolf Hrušínský, Karel Höger a další.

Chování mloků v románu porovnáváme se skutečnými velemloky se zoologem Petrem Velenským, který se o ně stará v pražské zoologické zahradě.

Román Karla Čapka Válka s mloky stále stojí za to připomínat, protože jeho přesah je obrovský. Stále se z něj můžeme poučit, přestože byl napsán už roku 1935.

Pokud si chcete dramatizaci Čapkovy Války s mloky poslechnout celou, můžete si ji buď zakoupit v prodejně Radioservisu nebo on-line v Radiotece. (najdete tam i zvukové ukázky).

Anebo toto dvojalbum můžete s Meteorem vyhrát. A k němu ještě jako dárek pražské zoologické zahrady Válku s mloky v podobě knihy a komiksu. Všechny tři podoby tohoto slavného románu mohou být vaše.

Stačí, když zajdete do pražské zoologické zahrady, která je jedinou v Evropě, kde můžete velemloky vidět na vlastní oči, a splníte tam naše 4 úkoly:

  1. Vyfotografujte se s maketou mloka, která je na podlaze velemlokária – nejoriginálnější fotografie vyhrává.
  2. Napište nám, čeho se týkají tři ukázky Války s mloky, které v expozici můžete slyšet.
  3. Odhadněte, kolik litrů vody je celkem v nádržích pro pět velemloků.
  4. Napište nám, co vás na velemlocích nejvíce zaujalo.

Všechny čtyři splněné úkoly najednou zasílejte na adresu meteor@rozhlas.cz. Případně na adresu Český rozhlas, Vinohradská 12, PSČ 120 99, Praha 2 a na obálku připište Meteor.

Na splnění úkolů máte čas do konce prázdnin. Uzávěrka je 31. srpna.

Ceny získá hned devět posluchačů. Výsledky zveřejníme v prvním zářijovém Meteoru, tj. v sobotu 6. září 2014.

autor: Petr Sobotka
Spustit audio