Za legendárního Šmícu musela nastoupit jeho žena

7. červen 2014

Podnikavý tchán Ladislav Vízek staví rodinu jako tým. Taky zetě Vladimíra Šmicra si pro dceru Pavlínu sám vybral. Teď ale kope hlavně za Viktorku.

Fotbal vždycky až na prvním místě. A tak avizovaný Vladimír Šmicr do studia Dvojky nedorazil, protože musel odvézt syna na turnaj. Dámy v hledišti proto doplnila dáma na jevišti: manželka Pavlína.

Složité příbuzenské vztahy jejího otce, známého veterána Ladislava Vízka, odsunuly fotbal na vedlejší kolej. Postupně vyšlo najevo, jak to všechno naplánoval a jak si svého zetě předem vybral.

Pavlína se přiznala, jak moc se bála, že se kvůli postupu české reprezentace na Euru 96 vůbec nevdá.

Nenávidí dědečka
Láďa Vízek se chlubil, že nedávno pořídil Pavlíně sestřičku, Šmícovi švagrovou a svým třem vnoučatům tetu. Je jí rok a půl a jmenuje se Viktorka. Dukla prý u maminky Simony neprošla…

Taky prozradil, že nemá rád, když mu vnoučata říkají dědo. A úplně nejvíc nesnáší oslovení „dědečku“. To prý si obzvlášť vychutnává vnučka Natálka.

Více si poslechněte ze záznamu v iRadiu.

autor: Hana Švejnohová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.