Za koukání do not jsem od Ondřeje Havelky dostával přes prsty, směje se operní pěvec Adam Plachetka

20. září 2023

Nebe na zemi. To je album písní W + V, na kterém zpívá spolu s Ondřejem Havelkou. Nápad vznikl v ČT. „Zavolal jsem Ondrovi, jestli by se do toho nechtěl pustit se mnou. A chtěl,“ vypráví. Je těžké zbavit se operní techniky? Jaký má vztah k žánru country? Co všechno připravuje pro výročí B. Smetany? Začínal velkými či menšími rolemi? Co by radil mladým studentům? Jak se stará o hlas a jak strávil dobu pandemie?

„Asi dva roky jsme projekt chystali. Teď už je to venku a bavíme se tím,“ vypráví Adam Plachetka. Zkoušky prý nebyly jednoduché. Textu je v písničkách hodně.

„Člověk má pocit, že písničky zná. Když ale máte trefit třeba v Babičce Mary všechno od začátku až do konce na první pokus, zjistíte, že to není snadné. Největší problém však byl v tom, že jsem zpíval to, co je v notách. V jazzu musí ale člověk poletovat okolo. Takže jsem se snažil koukat do not co nejméně a zapomínat na to, protože jsem dostával od Ondřeje přes prsty,“ vzpomíná se smíchem.

Křest CD proběhne 21. září v Českém rozhlase a deska vyjde ve vydavatelství Radioservis. Kmotrem bude Zdeněk Svěrák. Pak na účinkující čeká 15 koncertů. „Kluci z kapely jsou skvělí muzikanti a věřím, že jsme si všichni sedli. Ten projekt mě moc baví a už teď si to užívám,“ těší se operní zpěvák Adam Plachetka.

autoři: Adéla Gondíková , eh

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...