Z každé nové role mám strach, třesu se trémou a nadávám si, říká Alena Mihulová
Alena Mihulová je prý introvert, ale přesto si ráda povídá s lidmi. K herectví se dostala v podstatě náhodou, díky vystupování v amatérském souboru.
Od té doby hodně pokročila. Má za sebou slavné filmy, natáčení se zahraniční produkcí. Poslední její snímek se jmenuje Zlatý podraz a chystá se i premiéra Chvilky.
V něm, stejně jako ve Zlatém podrazu, hraje roli matky. „Hlavní roli má Jenůvka Boková a té já hraju maminku. Jedná se o celovečerní debut režisérky Beáty Parkanové,“ prozrazuje jen to málo, co může.
Herečka přiznává, že má z každé role obavy. „Já mám strach pokaždé. A před premiérou byste mě nechtěli vidět, to si vždycky nadávám, že jsem si mohla vybrat nějaké jiné povolání. Ale nemohla,“ přiznává herečka.
Její první velká role v hořké komedii Sestřičky ji ovlivnila na celý život, díky ní totiž poznala svého budoucího muže, režiséra Karla Kachyňu. Mihulová tehdy uspěla v konkurenci pěti tisíc uchazeček.
„Vždycky před premiérou když mám trému a úplně se třesu, tak si říkám, že nebyl nejchytřejší nápad na ten konkurz jít. Ale díky setkání s mým mužem a dcerou, za kterou jsem mu strašně vděčná, to bylo to nejlepší rozhodnutí v mém životě.“
Proč má ráda „adrenalinové“ aktivity? Co jí dala Jánačkova akademie? Jaký je rozdíl mezi prací pro českou a zahraniční produkci?
Související
-
Alena Mihulová: Kachyňa si mě získal vlídností. A já se zamilovala se vší vehemencí svých 17 let
Zazářila 17letá po boku Jiřiny Jiráskové ve snímku Sestřičky. Točila i pak, ale další úspěch přišel až letos v 50 letech s filmem Domácí péče.
-
Za kamerou stál i s Alzheimerem a Parkinsonem. Příběhy slavných: Karel Kachyňa
O režisérovi, jehož filmy dodnes vzbuzují bouřlivé polemiky (Král Šumavy) i bezvýhradné uznání (Ucho). V 5 samostatných audiích uvnitř článku.
-
Nejkurióznější filmová zpracování operace Anthropoid aneb Když se českých hrdinů zmocní Hollywood
Operace Anthropoid byla zfilmována poprvé ještě za války. Jen rok po události se skutečně vědělo málo. A bylo taky třeba posílit v zahraničí povědomí o českém odboji.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.