Woody Allen: Mimochodem. Sžíravě sebeironická a vtipná autobiografie

Slavný režisér, komik, herec a spisovatel ve svých pamětech nic neskrývá. A jeho pohled na vlastní bouřlivé životní osudy nepostrádá humor.

Čte: Martin Hruška
Připravil: Tomáš Vlček
Dramaturgie: Marina Feltlová
Překlad: Michael Žantovský
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 26. 11. 2021

Četba ze vzpomínek slavného režiséra, komika, herce a spisovatele na bouřlivý život plný přešlapů i  úspěchů, milostných vzplanutí i hořkých zklamání. S humorem sobě vlastním popisuje své dětství a dospívání, autorské začátky, cestu k filmu, která mu záhy přinesla slávu a uznání, ale i mnohé peripetie, pracovní i osobní. 

Co poslouchat při běhu nebo jako kulisu v práci? Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz. Další audioknihy zdarma najdete i jako podcast na portálu mujRozhlas.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová