Washington Irving: O princi poutníkovi

4. srpen 2019

Příběh o lásce, snech a tužbách i o překonávání překážek, které mu stojí v cestě. S Kryštofem Hádkem v hlavní roli. Poslouchejte do neděle 11. srpna 2019.

Princ Ahmed se vydá napříč Španělskem najít dívku svého srdce. Ubručená sova v podání Blanky Bohdanové a poněkud potrhlý, ale světaznalý papoušek Davida Novotného Ahmedovými průvodci, kteří neustálým špičkováním vnášejí do pohádky vtip a legraci.

Washingtona Irving je označován jako první velký prozaik amerického romantismu. Značnou část svého života pobýval v Evropě, kde mj. studoval dějiny Španělska. Především hrad Alhambra neboli Červený hrad, sídlo maurských vládců vypínající se nad Granadou, se mu stal inspirací pro řadu příběhů. Vyprávění o princi Ahmedovi je jedním z nich.

Účinkují: Kryštof Hádek, Petr Pelzer, Ilja Racek, Blanka Bohdanová, David Novotný, Pavel Rímský, Lucie Pernetová, Michal Zelenka, Kamil Halbich, Jan Přeučil, Milan Slepička, Josef Somr, Petr Šplíchal, Eva Přibylová, Tomáš Pergl, Dana Reichová, Jiří Litoš, Taťjana Gruntová.
Pro rozhlas napsala: Helena Sýkorová
Hudba:
Petr Mandel
Zvuk:
Radek Veselý
Režie:
Dimitrij Dudík
Dramaturgie:
Václava Ledvinková
Natočeno v roce 2008.

autoři: Tvůrčí skupina Drama a literatura , ČRo Dvojka
Spustit audio