Vychází nová kniha Mileny Lukavské "Kde je doma Hajaja"

3. březen 2011

Rozhlasový pohádkový skřítek letos oslaví již 50. narozeniny. Jedním z jeho dárků (nejen) pro nejmenší posluchače Dvojky Českého rozhlasu je úpně nová kniha Mileny Lukavské nazvaná "Kde je doma Hajaja".

Kniha vychází v nakladatelství X.Y.Z. a ČRo 2 je mediálním partnerem.
A kdo jiný by o Hajajovi mohl psát než jedna z jeho dlouholetých autorek (a také moderátorek dalšího pořadu pro děti Domino), než Milena Lukavská.
Hajaja vypráví dětem každý večer pohádky před spaním. A aby ho slyšeli i dospělí, propůjčují mu hlas různí herci. Prvním byl Vlastimil Brodský. I ten by nedávno oslavil narozeniny.

Co se o knize píše na stránkách nakladatelství:
"Je tomu již 50 let, co na vlnách Československého rozhlasu "procitl" neviditelný Hajaja v prvním pohádkovém příběhu na dobrou noc. U příležitosti tohoto jubilea vychází tato kouzelná knížka.
Víte, kde bydlí skřítek Hajaja? Znáte jeho kamarády? Ne? Tak to si musíte přečíst knížku, v níž teta Milena, která Hajajovi často pomáhá, vypráví, co se stalo Hajajanech. To je vesnička, kde žijí se skřítkem jeho kamarádi - víly, hodný drak, ubrečený obr, Čokoládová Madlenka a ještě mnoho dalších. O všech vám teta Milena poví krátký pohádkový příběh, protože za nimi nejednou byla."

Milena Lukavská: Kde je doma Hajaja

V přiloženém souboru najdete také ukázku z knihy (soubor najdete také na stránce X.Y.Z.).

Milena Lukavská při autogramiádě knihy Kde je doma Hajaja

V úterý 22. března jste se mohli v Českých Budějovicích potkat s autorkou knihy Milenou Lukavskou. V místním kulturním centru se totiž konala beseda s autorkou a následná autogramiáda knihy.

Milena Lukavská v Českých Budějovicích (s Hajajou) při autogramiádě nové knihy
autor: ČRo Dvojka
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...