Vychází kniha Stříbrný vítr. Věřím v kouzlo vlídného rozhovoru, říká autorka Jitka Novotná

23. listopad 2020

Jak vznikala kniha Stříbrný vítr nazvaná podle jejího stejnojmenného pořadu? Je těžké vytvořit hostům ve vysílání pocit bezpečí a svobody? A kolik času tráví přípravou na jeden rozhovor, aby se ve studiu cítila bezpečně ona sama? Moderuje Tomáš Vacek.

„Knížku jsem psala celý rok,“ vypráví v rozhovoru Jitka Novotná. Publikace Stříbrný vítr, která se jmenuje stejně jako pořad, který Jitka Novotná pro Dvojku připravuje, obsahuje třináct rozhovorů. „Někteří lidé, se kterými jsem si povídala, mi byli inspirací, záleží mi na nich,“ přiznává spisovatelka a moderátorka.  

Jedná se o druhý soubor rozhovorů, první díl vyšel před třemi lety. Knížku provázejí významné citáty, výstižné a emotivní fotografie. „Do druhého dílu jsem přidala své osobní dovětky. Je to nahlédnutí za kulisy,“ dodává autorka. Křest se uskuteční v rozhlasovém Toboganu 5. prosince 2020 od 11 hodin na Dvojce. 

autor: Tomáš Vacek
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.