Tomáš Vacek

Vedoucí programu a zástupce šéfredaktora Dvojky, šéfredaktor Junioru, moderátor

Zodpovídám za program Českého rozhlasu Dvojka, jsem šéfredaktorem Junioru

Co na Rádiu Junior dělá:
Připravuje program vysílání Rádia Junior. Hledá témata, a potkává se s dalšími lidmi, kteří chystají bezva věci pro děti. Je autorem příběhů čtvrťáků Vendy a Fráni ze seriálu Ve škole i po škole s Vendou a Fráňou a Fráňu navíc i hraje. Režíruje seriál Z deníku spolužačky Vokurkové, režíruje i velké soutěže Rádia Junior, na Dvojce moderuje pořad Noční Mikrofórum a tak dále a tak dále a tak dále… A když se něco nepovede, tak za to může.

Co jsi dělal, než jsi se dostal do rádia?
Než jsem v roce 2005 nastoupil do Českého rozhlasu, hrál jsem divadlo, byl řadu let učitelem literárně dramatického oddělení v základní umělecké škole na Zbraslavi, chvilku jsem také učil na škole základní. 

Co děláš, když zrovna nejsi v Rádiu?
Jsem hlavně se svými dvěma dcerami a snažím se je přesvědčit, že opravdu už nejsem v pubertě. Marně.

Jak často sám k tobě mluvíš? A co si říkáš?
Záleží na tom, jestli jsem na sebe naštvaný, nebo jestli mám radost, že se něco povedlo. Ale jestli sám k sobě někdy začnu mluvit nahlas, prosím, řekněte mi to včas.

Přišla návštěva a ty máš jen chleba, pomeranč a zubní pastu. Co uděláš?
Nabídnu na talíři chleba, ve skleničce pomerančovou šťávu, doufám, že to nepomotám, užijeme si fajn večer, vyčistíme si zuby a půjdeme spát. Radši ale budu mít připravené lepší pohoštění. Promiňte, už musím jít. Na nákup. Myslím, že mám doma jen chleba, pomeranč....

Všechny články

Stránky

Sledujte nás

Kolegové