Vražda zbožné kněžny aneb když Prahou táhli otroci
Co mohly mít společného vraždy svaté Ludmily a jejího vnuka svatého Václava s mezinárodním obchodem s otroky? Poslechněte si další odhalení Stanislava Motla.
Byli dávní obyvatelé Velkomoravské říše lovci otroků? Je možné, že prosperita českého přemyslovského státu, zejména v 10. a 11. století, byla založena na otrokářském systému? Náš příběh je z doby, kdy vraždy byly součástí domácí i zahraniční politiky. A kdy otrokářství bylo bráno jako něco běžného, neměnného.
Související
-
Delší život byl ten po její smrti. Osudové ženy: sv. Ludmila
Příběh úkladné vraždy zorganizované snachou Drahomírou se stal všeobecně známým. Prohlášení za svatou a patronku našich zemí činí Ludmilu ženou vskutku osudovou.
-
34. schůzka: Vražda kněžny Ludmily
Místo naší schůzky: Tetín. Jméno tohoto hradu u Berouna není spolucestovatelům naší historií neznámo. Setkali jsme se s ním, když jsme pátrali po hradišti kněžny Tetky.
-
Komunitní centrum sv. Ludmily na Tetíně je otevřené všem, říká jeho ředitelka Kateřina Ostatnická
Co najdeme v Komunitním centru sv. Ludmily na Tetíně a za čím tam lidé přicházejí? Jak se žije na místě s tak výraznou historií?
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.
Iva Jonášová, ředitelka Vývoje a výroby


Citlivý člověk
Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.