Vrah je Zahradník aneb Česká domácí zabijačka s detektivy Srncem a Tůmou

21. březen 2021

Usvědčí kapitán Srnec a poručík Tůma vraha? Nebo dala naše dramaturgyně hře takový podtitul jen proto, aby posluchače zmátla? Detektivka z pera Petra Hudského, který stojí za známými krimi sériemi Labyrint nebo Kriminálka Anděl. Poslouchejte od 20 hodin na webu Dvojky a v mujRozhlas.cz. 

Účinkují: Zdeněk Žák, David Novotný, Igor Bareš, Dana Černá, Ondřej Rychlý, Martin Myšička, Andrea Elsnerová, Natálie Řehořová, Helena Dvořáková, Vladimír Polívka, Lukáš Křišťan, Vojtěch Bartoš, Petr Kachtík, Tomáš Vacek, Petr Šplíchal a Jiří Litoš
Napsal: Petr Hudský
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Zvuk: Jitka Kundrumová
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: 2015
Produkce: Dana Reichová a Eva Vovesná

Vklouznete do vily manželů Zahradníkových, se kterými se ale nikdy nesetkáte. Oba jsou totiž mrtví. V centru zájmu dvou vyšetřovatelů se ocitne nejen zahradník Jan Březina, ale především skupina příbuzných, z nichž se přinejmenším někteří jeví jako podezřelí. Usvědčí kapitán Srnec a poručík Tůma nakonec jednoho z nich?

Spisovatel a scénárista Petr Hudský má s detektivním žánrem bohaté autorské zkušenosti – podílel se na seriálu Kriminálka Anděl televize Nova a pro Českou televizi napsal tři řady spletitého příběhu plného krvavých vražd s názvem Labyrint.

Ke koupi na Radiotéka.cz

V porovnání s velkolepými snímky veřejnoprávní televize přináší detektivka Vrah je Zahradník komornější zážitek, doufejme však, že neméně napínavý.

Poslouchejte živě ve vysílání Českého rozhlasu Dvojky anebo ještě týden po odvysílání zdarma na jejím webu. Stránka Hry a četba nabízí mluvené slovo a čtené pohádky na dobrou noc zdarma on-line. Audioknihy nejde stáhnout. Některé tituly můžete najít ke stažení na webu Radioteka.cz.

autor: Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související