Vojtěch Libich: Moje lepší já

Původní rozhlasová sci-fi o tom, co se stane, když se jeden školák dotknete mimozemského slizu. Čte Marek Lambora.

Hlavní hrdina je typický loser, ztroskotanec, puberťák, kterého ve škole šikanují a doma se mu vysmívají. Nikdy neměl kamarády, natož holku. Koktá a víkendy radši tráví doma s knížkou než na diskotéce. Mohlo by se zdát, že takhle už to bude napořád… ale v životě vždycky ty největší zlomy přijdou ve chvíli, kdy to člověk nejmíň čeká.

Tenhle příběh začal jednoho nenápadného zářijového čtvrtka, co se neměl nijak lišit od jiných školních dnů plných nudy, deprese a pubertálního utrpení. Co se stane, když se dotknete mimozemského slizu? Jak se navrátit k sobě samému, když vás pohltí úspěch a obdiv?

Účinkuje: Marek Lambora
Napsal: Vojtěch Libich
Hudební spolupráce: Ondřej Gášek
Dramaturgie: Lenka Veverková
Režie: Izabela Schenková
Natočeno v roce 2017.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

autor: Vojtěch Libich
Spustit audio

Související

  • Barbora Haplová: Podvodníci

    Původní český fantasy audioseriál, ve které není prostor pro ticho. Unikátní hudební design. Účinkují Markéta Frösslová, Václav Vydra, Daniela Kolářová, Libuše Švormová...

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.