Vojtěch Kotek: Rok 2020 byl pro mě životní inventura. Spoustu věcí najednou dělám jinak

28. červenec 2022

„Psané rozhovory nemám rád. Něco jiného je sedět u mikrofonu a povídat si živě,“ svěřuje se v Nočním Mikrofóru herec Vojta Kotek.

Třiatřicátý rok života byl pro herce Vojtěcha Kotka plný výjimečných hereckých příležitostí: titulní postava v divadelní hře Werich, František Štěpán Lotrinský ve výpravném TV seriálu Mare Terezie, sexuální predátor Marek v minisérii Guru (na snímku) nebo fotograf Mário v novém filmu otce a syna Svěrákových Betlémské světlo.

Vojtěch Kotek

Kristova léta ho ale také přiměla přehodnotit dosavadní způsob života: už si nechce nic plánovat. V Nočním Mikrofóru prozradil i to, jak moc s jeho životem zacloumali Snowboarďáci, čím pomohl Tereze Ramba k Českému lvu, co trápí Ondřeje Vetchého v Divadle Járy Cimrmana a jestli je pro něj režírování už uzavřenou kapitolou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.