Vojtěch Kotek: Rok 2020 byl pro mě životní inventura. Spoustu věcí najednou dělám jinak

28. červenec 2022

„Psané rozhovory nemám rád. Něco jiného je sedět u mikrofonu a povídat si živě,“ svěřuje se v Nočním Mikrofóru herec Vojta Kotek.

Třiatřicátý rok života byl pro herce Vojtěcha Kotka plný výjimečných hereckých příležitostí: titulní postava v divadelní hře Werich, František Štěpán Lotrinský ve výpravném TV seriálu Mare Terezie, sexuální predátor Marek v minisérii Guru (na snímku) nebo fotograf Mário v novém filmu otce a syna Svěrákových Betlémské světlo.

Vojtěch Kotek

Kristova léta ho ale také přiměla přehodnotit dosavadní způsob života: už si nechce nic plánovat. V Nočním Mikrofóru prozradil i to, jak moc s jeho životem zacloumali Snowboarďáci, čím pomohl Tereze Ramba k Českému lvu, co trápí Ondřeje Vetchého v Divadle Járy Cimrmana a jestli je pro něj režírování už uzavřenou kapitolou.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?